Kinect i Lego Mindstorms

Zapewne większość wie, co to jest kinect i że służy głównie do zabawy. Przy odrobinie umiejętności można z nim jednak zrobić znaczenie więcej. Odwiedzając stronę kinectforwindows.com możecie pobrać kompletne sdk, które pozwoli wam przerobić kinecta np na kamerkę internetową 😉 Pod tym linkiem znajdziecie więcej informacji o programowaniu kinecta.

Jak zapewne niewielu wie, lego to nie tylko klocki dla małych dzieci (nie obrażając nikogo). Lego słynie również z klocków Mindstorms, za pomocą których możemy budować różne dziwne roboty i oprogramowywać ich ruchy. Brzmi strasznie, ale programowanie takiego robota jest bardzo proste. W paczce z klockami, dostajemy program, który pozwala określać kolejność ruchów układając po kolei wirtualne klocki.

Po co o tym wszystkim mówię? Otóż jakiś czas temu na grupie .net wraz z kolegą zbudowaliśmy robota z Lego Mindstorms oraz oprogramowaliśmy go tak, żeby reagował na ruchy wykrywane przez kinecta. Oczywiście nie wystarczył nam zwykły program dołączony do klocków. Kilka osób już się pytało jak to działa, dlatego wrzuciłem kod tego programu na swoje repozytorium na GitHubie, jak ktoś chciałby przetestować lub wykorzystać ten kod w swoim projekcie to nie widzę przeszkód.
Poniżej filmik przedstawiający robota w akcji! (film kręcony kalkulatorem)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.