Sync everything!

Przepraszam, za tytuł pisany po angielsku, ale nie potrafiłem inaczej ująć tego o czym chciałbym napisać poniżej.
Nie wiem, czy też macie takie wrażenie, ale ostatnio zacząłem się już gubić z kontami na różnych portalach. Dopóki każde konto było oddzielne jedyny problem jaki miałem to ‚jakie to było hasło?’. Prawdziwy burdel zaczął się wraz ze skonfigurowaniem konta na Windows Phone 7, chociaż teraz już wiem, że to zaczęło się dużo wcześniej.

Błąd nr 1. Zakładając Live id, użyj innego maila. Ja założyłem Live id podając swojego maila w domenie studentpartner.pl, teraz na dodatek ten mail został zlikwidowany a ja nadal loguje się na live id podając nieistniejącego maila.

Błąd nr 2. Logowanie do facebooka za pomocą gmaila. Może to nie jest do końca mój błąd, bo rejestrując się na fb trzeba było podać swojego maila, no ale teraz dorzucili pocztę @facebook.com i po co?

Błąd nr 3. Synchronizacja wszystkiego z live id.
Żeby mieć facebooka w telefonie z wp7 trzeba połączyć go z live id. Dodatkowo potajemnie wszystkie moje kontakty z telefonu zostały skopiowane do kontaktów w live id. Kiedy doszedłem wreszcie do ładu i połączyłem wszystkie kontakty z telefonu, z tymi z facebooka i z live id (co zajęło mi trochę czasu) byłem z siebie nawet dumny. Ale gdzieś w głębi miałem przeczucie, że przez to wszystko mogą być tylko problemy.

Błąd nr 4. Synchronizacja twitter’a z live id. 
Do twitter’a w telefonie korzystam z oddzielnej apki, chciałem jednak widzieć nowe tweety w aplikacji Kontakty na Windows 8, dlatego też musiałem zsynchronizować live id z twitterem.


Kiedy następnym razem kiedy zobaczysz coś takiego zerknij w notatnik czy się nie zapętlisz.

 

Dodatkowo ostatnio znalazłem opcję „Post your Tweets on Facebook„, ale chyba z niej nie skorzystam, to już by było przegięcie.

Teraz kiedy chciałbym zmienić live id jestem udupiony. Nawet nie wiem co jeszcze jest z czym połączone, nie wspominając że chcąc zmienić live id musiałbym sformatować telefon… thanks Microsoft!

 

Na koniec tabelka jakie usługi można ze sobą połączyć, tak aby stracić orientacje z jakiego konta została wysłana wiadomość.

Możliwe połączenia:

LiveId – inny mail
facebook – logowanie przez gmail
facebook – synchronizacja z LiveId
twitter – synchronizacja z LiveId
twitter –  wysyłanie tweetów na facebooka
youtube – synchronizacja z facebookiem
youtube – synchronizacja z twitterem
liveid – google account !? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.