NASK partnerem projektu „Kariera Jutra” kierowanego do młodych ludzi

Logo NASK

Ostatnie półtora roku to czas naznaczony pandemią i jej skutkami w wielu aspektach życia. Od kilkunastu miesięcy możemy obserwować niezwykle szybki rozwój cyfryzacji – życie wielu z nas w wymuszony sposób przeniosło się do sieci. Bardzo znacząco zmienia się także rynek pracy. Projekt „Kariera jutra” jest skierowany do młodych osób (które nie ukończyły 30 r.ż.), które chcą swoją przyszłość zawodową związać z cyfryzacją, czyli dziedziną, która najszybciej się rozwija i potrzebuje coraz więcej rąk do pracy. Ten projekt to wielka szansa dla ok. 8000 osób!

Projekt szkoleniowo-stażowy dla Młodych „Kariera jutra” zainauguruje konferencja prasowa, która odbędzie się 20 października o godzinie 13:00 w Google for Startups Campus in Warsaw na terenie Centrum Praskiego Koneser.

W wydarzeniu udział wezmą:

  • Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej
  • Justyna Orłowska, Pełnomocnik Premiera ds. Centrum GovTech
  • Magdalena Kotlarczyk, Country Director, Google
  • Wojciech Pawlak, Dyrektor NASK

Program „Kariera jutra” zakłada przeszkolenie do 8000 młodych osób przez 40 najlepszych specjalistów i praktyków biznesu z Google, SGH i wiodących firm internetowych. Polski rząd przeznacza na ten program ok. 7 mln złotych, zaś Unia Europejska 13 mln złotych, będą z tych środków opłacane m.in. perspektywiczne staże dla młodych ludzi w wieku 18-29 lat.

To nie jedyne korzyści z Projektu „Kariera Jutra”. Dzięki niemu powstanie narzędzie cyfrowe Baza Staży i Praktyk, które zrealizowane zostanie w oparciu o założenia Programu „Polski Ład”.

Ponadto, projekt „Kariera jutra” będzie wspierał mikro, mały i średni biznes – około 1500 MŚP otrzyma wsparcie finansowe przy zatrudnianiu stażystów przeszkolonych przez najlepszych ekspertów. Pośrednikiem przy łączeniu stażystów z przedsiębiorstwami będzie NASK. Stażyści zdobędą wiedzę, jak przeprowadzić transformacje cyfrową przedsiębiorstwa oraz jak skutecznie wykorzystywać w przedsiębiorstwie narzędzia cyfrowe, które przyczynią się do rozwoju firmy.

Projekt został przygotowany wspólnie z Google, który jest Partnerem Edukacyjnym oraz Szkołą Główną Handlową jako Partnerem Merytorycznym. Szkolenia w ramach Programu będą prowadzone zdalnie przez 40 najwyższej klasy praktyków w dziecinie cyfryzacji i zakończą się uzyskaniem certyfikatu przez młodych ludzi. Projekt będzie miał dwie edycje: październik 2021-kwiecień 2022 oraz kwiecień-grudzień 2022.

Ogłoszenie programu będzie połączone z Wirtualnymi Targami Kariery Jutra prowadzonymi z Campusu Google for Startups.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *